Uyuşmazlık Çözüm

Uyuşmazlık çözümü ekibimiz, kapsamlı ticari davalar, uluslararası ve yerel tahkim yargılamaları, aile hukukuna ilişki uyuşmazlıklar, idari yargı ve icra süreçlerini de içerecek şekilde uyuşmazlık süreçlerinin her türlü aşamasında hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en geniş uyuşmazlık çözüm ekiplerinden birisine sahip olan ofisimiz 30 yılı aşkın tecrübeye sahip ortaklarımızın liderliğinde her türlü sektörde faaliyet gösteren müvekillerimize ek olarak aile hukuku ve ceza hukuku ayakları da olan bireysel davalar alanında da deneyimlidir.

Uyuşmazlık çözümü hizmetlerimiz, müvekkillerimizin yalnızca yerel hukuka ilişkin temsiliyle sınırlı olmayıp, uluslararası boyutu olan uyuşmazlıklarda da yabancı hukuk danışmanlarıyla işbirliği içinde destek vermekteyiz.

Uyuşmazlık Çözüm grubumuzun bünyesinde faaliyet gösteren tahkim ekibimiz ise idari kurumların temsilini de içeren birçok uluslararası tahkim sürecinde yer almıştır. Bu anlamda ticari tahkim alanında verilen en yüksek tazminat bedellerinden birisiyle sonuçlanan Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) tahkim yargılamasında davacıyı Türk hukukuna ilişkin hususlarda temsil etmiş olmaktan gurur duymaktayız. Ekibimiz ayrıca, kamu-özel işbirliği modeli kapsamında yürütülen büyük yatırım projeleriyle ilgili tahkim yargılamalarında da tecrübe sahibidir.