Birleşme & Devralmalar

Ekibimiz Türkiye’nin en önemli birleşme ve satın alma işlemlerindeki rolüne ek olarak Türkiye ayağı olan çok uluslu işlemlerde de de sektörün en önde gelen ofisler arasında yer almamızı sağlamıştır.

Bir çok uluslararası müvekkilimizi, Türk piyasasına ilk giriş işlemleri sonrasında yeni satın alma ve birleşmeler ve kimi hallerde de sektör ve ülkeden çıkış işlemlerinde de başarıyla temsil etmekteyiz.

Ofisimiz enerji, medya ve telekomu da içerecek şekilde birçok regüle sektörde ilk işlem aşamasına ek olarak işletme aşamasında da verdiği hukuki danışmanlık  hizmetinde edindiği tecrübeyi birleşme & devralma işlemlerinin sözleşme ve kapanış aşamalarını en etkin ve hızlı şekilde sonuçlandırabilme yetisine dönüştürmüştür. İmza aşaması sonrası idari kurumlar nezdindeki izin ve bildirim aşamalarını ve kurumsal yapılandırma aşamalarını da içerecek şekilde en son aşamaya kadar müvekillerimize destek sağlamaktayız.

Halka açık şirketleri ve kontrol sahibi hissedarlarını günlük operasyonel ihtiyaçları aşamasında da temsil ederek edindiğimiz deneyim, bu nitelikte şirketleri içeren birleşme & devralma işlemlerinde mevzuata hakimiyetimiz sayesinde ofisimizin aranan isimler arasında yer almasını sağlamaktadır. Kamuya bildirim ve zorunlu çağrı gibi titizlikle yönetilmesi gereken sermaye piyasası kurumlarına temas eden işlemler açısından istisnai bir deneyime sahip olmaktan gurur duyuyoruz.