Kişisel Verilerin Korunması

Pratik ve iş odaklı yaklaşımımızla, geniş çeşitlilikteki müvekkillerimize kişisel verilerin korunması ve siber güvenlik alanlarında danışmanlık ve destek vermekteyiz.

Ekibimiz, kişisel verilerin korunmasına ilişkin uyumluluk projeleri ve müvekkillere sektördeki faaliyetlerinin her alanında kişisel verilerin korunması mevzuatı kapsamında yol gösterilmesinin yanı sıra, kişisel verilerin aktarılması ve veri ihlal bildirimleri dahil veri koruma ve siber güvenlik ile bağlantılı tüm konularda en üst düzeyde deneyime sahiptir. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin küresel ve yerel düzeyde bilgi birikimine sahip olan ekip üyelerimiz, müvekkil şirketlerin kişisel veri koruma programlarını, politikalarını ve veri aktarım süreçlerini KVKK ile uyumlu hale getirebilmek adına yeniden tasarlayarak veya uyarlayarak müvekkil şirketlere rehberlik etmektedir.

Kişisel verilerin korunması mevzuatına uyumun sağlanması, hukukun diğer alanları ile oldukça yakın bir ilişki içerisindedir. Hukukun bütün alanlarında son derece yüksek bir tecrübeye sahip tam donanımlı hizmet veren bir hukuk bürosu olarak, müvekkillerimize bütünleşik bir yaklaşımla hizmet sunuyor olmaktan gurur duymaktayız. Bütünleşik nitelikteki hizmetlerimiz özellikle kişisel veri koruma programlarının kurumsal yapılanması, veri işleme sözleşmeleri, kişisel verilerin korunması hakkında hukuki inceleme çalışmalarının yürütülmesi, veri ihlallerinin yönetilmesi ve kişisel verilerin korunmasına ilişkin uyuşmazlıkların çözümünde önem arz etmektedir. Ofisimiz, kritik ve karmaşık nitelikteki kişisel verilerin korunması hususlarında geniş bir sektör yelpazesinde yer alan çeşitli müvekkiller için güvenilir bir danışman olarak hizmet sunmaktadır.